Olimpos Sergileri I: Portre

20 Mart 2019
44 Okunma

“Olimpos Sergileri” serisinin ilki olan Portre, Taner Ceylan’ın küratörlüğünde 6 – 23 Mart 2019 tarihleri arasında Cihangir Sadık Paşa Konağı’nda sergileniyor.

Modern sanat, insanın anlam arayışında önemli duraklardan biri. İçine girdiği boşluk duygusunu sanat ile aşmaya, kendini yeniden var kılmaya ya da sonsuzlaştırmaya çabalayan insan için sanat, soyut anlamların havada uçuştuğu günümüzde adeta kendi kendisini yıkarak yapan bir duruşa sahip.

Bunlardan biri Mart ayı içinde İstanbul Cihangir’de sanatseverlerle buluşuyor. Olimpos Sergileri I: Portre olarak adlandırılan sergi serisi Taner Ceylan imzasına sahip.

Olimpos Sergileri, Taner Ceylan’ın yakından takip ettiği sanatçıların üretim süreçlerini sanatın temel kavramlarıyla buluşturma deneyine dayanıyor. Serinin portrelerinden oluşan bu ilk sergideki eserler ilk kez görücüye çıkıyor. Sergiye, Portre temasına odaklanan bir de kitap eşlik ediyor.

Olimpos Sergileri’nin ilerleyen yıllarda sergi ve kitaplarla devam etmesi planlanıyor. Olimpos Sergileri” 12:00-19:00 arasında salıdan cumartesiye gezilebilir.

Hatice Güçlü

İlginizi çekebilir

Kadınlar Mitler ve Toplumsal Cinsiyet
Güncel
12 views
Güncel
12 views

Kadınlar Mitler ve Toplumsal Cinsiyet

Der - Gâh - 30 Eylül 2019

Mitler bir toplumun hafıza depolarıdır. Kadınlar ise bu depoların hafıza kartları. Çünkü kadınlar zihinsel olarak hatırlama eylemini detaylandırmak ve hafızanın…

İnsanlık İçin Çağrı
Güncel
59 views
Güncel
59 views

İnsanlık İçin Çağrı

Der - Gâh - 3 Eylül 2019

  ‘‘ Benim bir karıncaya ulu nazarım vardır.’’ İnsan İçin İnsanca Yaşam Toplumda yaşanan her türlü taciz, tecavüz, baskı, otoriter…

RODRİGO ARANJUEZ, DÖNÜŞ YOLU; YAHYA KEMAL
Kitaphâne
62 views
Kitaphâne
62 views

RODRİGO ARANJUEZ, DÖNÜŞ YOLU; YAHYA KEMAL

Der - Gâh - 7 Temmuz 2019

  Rodrigo, "Endülüs’e Ağıt" isimli bestesiyle oryantalizm ziftine bata çıka yol almaya çalışan münevverlere kaybolduğu dönüş yolunu göstermek için sesten…

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.