Olimpos Sergileri I: Portre

20 Mart 2019
75 Okunma

“Olimpos Sergileri” serisinin ilki olan Portre, Taner Ceylan’ın küratörlüğünde 6 – 23 Mart 2019 tarihleri arasında Cihangir Sadık Paşa Konağı’nda sergileniyor.

Modern sanat, insanın anlam arayışında önemli duraklardan biri. İçine girdiği boşluk duygusunu sanat ile aşmaya, kendini yeniden var kılmaya ya da sonsuzlaştırmaya çabalayan insan için sanat, soyut anlamların havada uçuştuğu günümüzde adeta kendi kendisini yıkarak yapan bir duruşa sahip.

Bunlardan biri Mart ayı içinde İstanbul Cihangir’de sanatseverlerle buluşuyor. Olimpos Sergileri I: Portre olarak adlandırılan sergi serisi Taner Ceylan imzasına sahip.

Olimpos Sergileri, Taner Ceylan’ın yakından takip ettiği sanatçıların üretim süreçlerini sanatın temel kavramlarıyla buluşturma deneyine dayanıyor. Serinin portrelerinden oluşan bu ilk sergideki eserler ilk kez görücüye çıkıyor. Sergiye, Portre temasına odaklanan bir de kitap eşlik ediyor.

Olimpos Sergileri’nin ilerleyen yıllarda sergi ve kitaplarla devam etmesi planlanıyor. Olimpos Sergileri” 12:00-19:00 arasında salıdan cumartesiye gezilebilir.

Hatice Güçlü

İlginizi çekebilir

Yatışmaz Bir Entellektüel Georges Dumezil
Güncel
19 views
Güncel
19 views

Yatışmaz Bir Entellektüel Georges Dumezil

Der - Gâh - 16 Mayıs 2020

Georges Dumezil Eskilerin deyimiyle hezarfen bir bilim adamı. Bizim için bu yazının konusu olmasının nedeni ise durup dinlemeden tutkularının peşinden…

Adalet İlla Adalet!
Güncel
15 views
Güncel
15 views

Adalet İlla Adalet!

Der - Gâh - 18 Nisan 2020

Bismark’ın ‘‘Bir insan Romanya’da karısına, Türkiye’de mülküne sahip olamaz.’’ sözü bugünlerde tam da içinde yaşadığımız durumu özetleyen bir söz olarak…

Kanonlar Arasına Sıkıştırılmış Kadınlar
Güncel
24 views
Güncel
24 views

Kanonlar Arasına Sıkıştırılmış Kadınlar

Der - Gâh - 7 Mart 2020

Ondokuzuncu yüzyılın ortalarında başlayan kadın hareketinin kökeninde ataerkil düşüncenin tüm sosyal alanlara sirayet etmiş baskısı karşısında kadının kendini bulamaması yatar.…

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.