Olimpos Sergileri I: Portre

20 Mart 2019
28 Okunma

“Olimpos Sergileri” serisinin ilki olan Portre, Taner Ceylan’ın küratörlüğünde 6 – 23 Mart 2019 tarihleri arasında Cihangir Sadık Paşa Konağı’nda sergileniyor.

Modern sanat, insanın anlam arayışında önemli duraklardan biri. İçine girdiği boşluk duygusunu sanat ile aşmaya, kendini yeniden var kılmaya ya da sonsuzlaştırmaya çabalayan insan için sanat, soyut anlamların havada uçuştuğu günümüzde adeta kendi kendisini yıkarak yapan bir duruşa sahip.

Bunlardan biri Mart ayı içinde İstanbul Cihangir’de sanatseverlerle buluşuyor. Olimpos Sergileri I: Portre olarak adlandırılan sergi serisi Taner Ceylan imzasına sahip.

Olimpos Sergileri, Taner Ceylan’ın yakından takip ettiği sanatçıların üretim süreçlerini sanatın temel kavramlarıyla buluşturma deneyine dayanıyor. Serinin portrelerinden oluşan bu ilk sergideki eserler ilk kez görücüye çıkıyor. Sergiye, Portre temasına odaklanan bir de kitap eşlik ediyor.

Olimpos Sergileri’nin ilerleyen yıllarda sergi ve kitaplarla devam etmesi planlanıyor. Olimpos Sergileri” 12:00-19:00 arasında salıdan cumartesiye gezilebilir.

Hatice Güçlü

İlginizi çekebilir

Nevasel’den Tango
Güncel
8 views1
Güncel
8 views1

Nevasel’den Tango

Der - Gâh - 10 Mayıs 2019

Ramazan'a Özel Müzik Ziyafeti İstanbul'un her köşesinde Ramazan ayında kültür sanat etkinlikleri hız kesmeksizin devam ederken, bu defa Nevasel Türk…

Nükleer Kedi’den Rock Konseri
Güncel
9 views
Güncel
9 views

Nükleer Kedi’den Rock Konseri

Der - Gâh - 7 Mayıs 2019

Ve Nükleer Kedi Sahnede Sakarya Üniversite’si merkez kampüste Nisan ayı içinde sahne alan Nükleer Kedi rock grubu gençlere coşkulu saatler yaşattı.…

Kapılar Neyi Sırlar?
Güncel
15 views
Güncel
15 views

Kapılar Neyi Sırlar?

Der - Gâh - 25 Nisan 2019

Hatice Güçlü   Kapılar bizi ardındaki gizem dolu dünyaya çeker. Her bir detayında yaşanmışlıklar saklanır. Ama bir o kadar da…

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.