Olimpos Sergileri I: Portre

20 Mart 2019
34 Okunma

“Olimpos Sergileri” serisinin ilki olan Portre, Taner Ceylan’ın küratörlüğünde 6 – 23 Mart 2019 tarihleri arasında Cihangir Sadık Paşa Konağı’nda sergileniyor.

Modern sanat, insanın anlam arayışında önemli duraklardan biri. İçine girdiği boşluk duygusunu sanat ile aşmaya, kendini yeniden var kılmaya ya da sonsuzlaştırmaya çabalayan insan için sanat, soyut anlamların havada uçuştuğu günümüzde adeta kendi kendisini yıkarak yapan bir duruşa sahip.

Bunlardan biri Mart ayı içinde İstanbul Cihangir’de sanatseverlerle buluşuyor. Olimpos Sergileri I: Portre olarak adlandırılan sergi serisi Taner Ceylan imzasına sahip.

Olimpos Sergileri, Taner Ceylan’ın yakından takip ettiği sanatçıların üretim süreçlerini sanatın temel kavramlarıyla buluşturma deneyine dayanıyor. Serinin portrelerinden oluşan bu ilk sergideki eserler ilk kez görücüye çıkıyor. Sergiye, Portre temasına odaklanan bir de kitap eşlik ediyor.

Olimpos Sergileri’nin ilerleyen yıllarda sergi ve kitaplarla devam etmesi planlanıyor. Olimpos Sergileri” 12:00-19:00 arasında salıdan cumartesiye gezilebilir.

Hatice Güçlü

İlginizi çekebilir

RODRİGO ARANJUEZ, DÖNÜŞ YOLU; YAHYA KEMAL
Kitaphâne
28 views
Kitaphâne
28 views

RODRİGO ARANJUEZ, DÖNÜŞ YOLU; YAHYA KEMAL

Der - Gâh - 7 Temmuz 2019

  Rodrigo, "Endülüs’e Ağıt" isimli bestesiyle oryantalizm ziftine bata çıka yol almaya çalışan münevverlere kaybolduğu dönüş yolunu göstermek için sesten…

İnziva’yı Unuttuk mu?
Güncel
32 views
Güncel
32 views

İnziva’yı Unuttuk mu?

Der - Gâh - 27 Mayıs 2019

  Zor zamanlarda mı yaşıyoruz? Modernizmin ve dahi postmodernizmin ortalığı kasıp kavurduğu, sosyal medya denilen ağın bir gayya kuyusu gibi…

Nevasel’den Tango
Güncel
17 views1
Güncel
17 views1

Nevasel’den Tango

Der - Gâh - 10 Mayıs 2019

Ramazan'a Özel Müzik Ziyafeti İstanbul'un her köşesinde Ramazan ayında kültür sanat etkinlikleri hız kesmeksizin devam ederken, bu defa Nevasel Türk…

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.