Olimpos Sergileri I: Portre

20 Mart 2019
99 Okunma

“Olimpos Sergileri” serisinin ilki olan Portre, Taner Ceylan’ın küratörlüğünde 6 – 23 Mart 2019 tarihleri arasında Cihangir Sadık Paşa Konağı’nda sergileniyor.

Modern sanat, insanın anlam arayışında önemli duraklardan biri. İçine girdiği boşluk duygusunu sanat ile aşmaya, kendini yeniden var kılmaya ya da sonsuzlaştırmaya çabalayan insan için sanat, soyut anlamların havada uçuştuğu günümüzde adeta kendi kendisini yıkarak yapan bir duruşa sahip.

Bunlardan biri Mart ayı içinde İstanbul Cihangir’de sanatseverlerle buluşuyor. Olimpos Sergileri I: Portre olarak adlandırılan sergi serisi Taner Ceylan imzasına sahip.

Olimpos Sergileri, Taner Ceylan’ın yakından takip ettiği sanatçıların üretim süreçlerini sanatın temel kavramlarıyla buluşturma deneyine dayanıyor. Serinin portrelerinden oluşan bu ilk sergideki eserler ilk kez görücüye çıkıyor. Sergiye, Portre temasına odaklanan bir de kitap eşlik ediyor.

Olimpos Sergileri’nin ilerleyen yıllarda sergi ve kitaplarla devam etmesi planlanıyor. Olimpos Sergileri” 12:00-19:00 arasında salıdan cumartesiye gezilebilir.

Hatice Güçlü

İlginizi çekebilir

Kadına Şiddet ve İstanbul Sözleşmesi
Güncel
14 views
Güncel
14 views

Kadına Şiddet ve İstanbul Sözleşmesi

Der - Gâh - 14 Eylül 2020

İstanbul Sözleşmesi’nden Başörtü Yasağına Hakikati Eksiltmek ve Pragmatizm Yakıcılığının boyutu giderek artan bir konu kadına şiddet… Her gün yeni bir…

Boyun Eğmek Bir Kadın Tavrı mıdır?
Güncel
23 views
Güncel
23 views

Boyun Eğmek Bir Kadın Tavrı mıdır?

Der - Gâh - 16 Temmuz 2020

Boyun Eğme ve Tevazunun Cinsiyetçiliği Ursula K. Le Guin İngilizcedeki MODESTY (Tevazu, alçakgönüllülük) sözcüğü Latince Modestia sözcüğünden gelir. Modestia, Latincede…

Yatışmaz Bir Entellektüel Georges Dumezil
Güncel
45 views
Güncel
45 views

Yatışmaz Bir Entellektüel Georges Dumezil

Der - Gâh - 16 Mayıs 2020

Georges Dumezil Eskilerin deyimiyle hezarfen bir bilim adamı. Bizim için bu yazının konusu olmasının nedeni ise durup dinlemeden tutkularının peşinden…

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.