Nükleer Kedi’den Rock Konseri

7 Mayıs 2019
18 Okunma

Ve Nükleer Kedi Sahnede

Sakarya Üniversite’si merkez kampüste Nisan ayı içinde sahne alan Nükleer Kedi rock grubu gençlere coşkulu saatler yaşattı.

Akşama doğru başlayan konserde seslendirilen AC/DC – Thunderstruck, Guns n’ Roses – Sweet Child o’ mine şarkıları performansın en güzel şarkılarıydı. Yerli şarkılardan Yavuz Çetin- Yaşamak istemem, Manga’dan -Dursun zaman ve Bulutsuzluk Özlemi’nden -Uçtu uçtu ile gençler müziğin tadını çıkarttılar.

Rahmeti Cem Karaca’yı da unutmayan grup, ıslak ıslak adlı parçayla Türk rockının babasını da anmış oldu.

Haftalar öncesinden provalar yaparak konsere hazırlanan gençler, tam 1 saat boyunca sahnede performans sergilediler. Gençlerin yoğun ilgi ve katılımı ile gerçekleşen konser coşkulu kalabalığın tezahüratlarıyla sona erdi.

Nükleer Kedi kimdir?

Çiçeği burnunda daha 2018 Mart ayında kurulmuş olan rock grubu Nükleer Kedi, beş gençten oluşuyor. Vokal olarak olağanüstü bir performans gösteren Efe Erman, solo gitarist Elbruz Batuhan Yurtbay, ritim gitarist Hüseyin Barış, baterist Mehmet Berk Alınca ve grubun tek kız üyesi bas gitarda Beyza Utku grubun üyeleri.

Başta sahne almak düşüncesiyle değil, kendi aralarında çalıp söylemek amacıyla grubu kuran gençler, zamanla gelen davetlere kayıtsız kalamayıp sahne almaya başlamışlar. Sakarya Üniversite’sinin desteğini her zaman hisseden gençlere ilk sahne daveti de üniversiteden gelmiş. Üniversitenin bilim, kültür spor ve sanat günlerinde sahne alabileceklerini duyunca bu coşkuyu diğer gençlerle paylaşmak üzere harekete geçmişler.

Nükleer Kedi üyeleri aynı zamanda SaüRock (Sakarya Üniversitesi Rock Topluluğu) üyesi. Topluluğun bir grubu olarak çalışmalara başlayan gençler, her hafta bir araya gelerek çalışmalarına devam ediyor. Şehirlerarası üniversite etkinliklerine de katılan grup gelen davetleri geri çevirmiyor.

der-gah

İlginizi çekebilir

RODRİGO ARANJUEZ, DÖNÜŞ YOLU; YAHYA KEMAL
Kitaphâne
28 views
Kitaphâne
28 views

RODRİGO ARANJUEZ, DÖNÜŞ YOLU; YAHYA KEMAL

Der - Gâh - 7 Temmuz 2019

  Rodrigo, "Endülüs’e Ağıt" isimli bestesiyle oryantalizm ziftine bata çıka yol almaya çalışan münevverlere kaybolduğu dönüş yolunu göstermek için sesten…

İnziva’yı Unuttuk mu?
Güncel
32 views
Güncel
32 views

İnziva’yı Unuttuk mu?

Der - Gâh - 27 Mayıs 2019

  Zor zamanlarda mı yaşıyoruz? Modernizmin ve dahi postmodernizmin ortalığı kasıp kavurduğu, sosyal medya denilen ağın bir gayya kuyusu gibi…

Nevasel’den Tango
Güncel
16 views1
Güncel
16 views1

Nevasel’den Tango

Der - Gâh - 10 Mayıs 2019

Ramazan'a Özel Müzik Ziyafeti İstanbul'un her köşesinde Ramazan ayında kültür sanat etkinlikleri hız kesmeksizin devam ederken, bu defa Nevasel Türk…

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.