Nükleer Kedi’den Rock Konseri

7 Mayıs 2019
47 Okunma

Ve Nükleer Kedi Sahnede

Sakarya Üniversite’si merkez kampüste Nisan ayı içinde sahne alan Nükleer Kedi rock grubu gençlere coşkulu saatler yaşattı.

Akşama doğru başlayan konserde seslendirilen AC/DC – Thunderstruck, Guns n’ Roses – Sweet Child o’ mine şarkıları performansın en güzel şarkılarıydı. Yerli şarkılardan Yavuz Çetin- Yaşamak istemem, Manga’dan -Dursun zaman ve Bulutsuzluk Özlemi’nden -Uçtu uçtu ile gençler müziğin tadını çıkarttılar.

Rahmeti Cem Karaca’yı da unutmayan grup, ıslak ıslak adlı parçayla Türk rockının babasını da anmış oldu.

Haftalar öncesinden provalar yaparak konsere hazırlanan gençler, tam 1 saat boyunca sahnede performans sergilediler. Gençlerin yoğun ilgi ve katılımı ile gerçekleşen konser coşkulu kalabalığın tezahüratlarıyla sona erdi.

Nükleer Kedi kimdir?

Çiçeği burnunda daha 2018 Mart ayında kurulmuş olan rock grubu Nükleer Kedi, beş gençten oluşuyor. Vokal olarak olağanüstü bir performans gösteren Efe Erman, solo gitarist Elbruz Batuhan Yurtbay, ritim gitarist Hüseyin Barış, baterist Mehmet Berk Alınca ve grubun tek kız üyesi bas gitarda Beyza Utku grubun üyeleri.

Başta sahne almak düşüncesiyle değil, kendi aralarında çalıp söylemek amacıyla grubu kuran gençler, zamanla gelen davetlere kayıtsız kalamayıp sahne almaya başlamışlar. Sakarya Üniversite’sinin desteğini her zaman hisseden gençlere ilk sahne daveti de üniversiteden gelmiş. Üniversitenin bilim, kültür spor ve sanat günlerinde sahne alabileceklerini duyunca bu coşkuyu diğer gençlerle paylaşmak üzere harekete geçmişler.

Nükleer Kedi üyeleri aynı zamanda SaüRock (Sakarya Üniversitesi Rock Topluluğu) üyesi. Topluluğun bir grubu olarak çalışmalara başlayan gençler, her hafta bir araya gelerek çalışmalarına devam ediyor. Şehirlerarası üniversite etkinliklerine de katılan grup gelen davetleri geri çevirmiyor.

der-gah

İlginizi çekebilir

Kadınlar Mitler ve Toplumsal Cinsiyet
Güncel
30 views
Güncel
30 views

Kadınlar Mitler ve Toplumsal Cinsiyet

Der - Gâh - 30 Eylül 2019

Mitler bir toplumun hafıza depolarıdır. Kadınlar ise bu depoların hafıza kartları. Çünkü kadınlar zihinsel olarak hatırlama eylemini detaylandırmak ve hafızanın…

İnsanlık İçin Çağrı
Güncel
136 views
Güncel
136 views

İnsanlık İçin Çağrı

Der - Gâh - 3 Eylül 2019

  ‘‘ Benim bir karıncaya ulu nazarım vardır.’’ İnsan İçin İnsanca Yaşam Toplumda yaşanan her türlü taciz, tecavüz, baskı, otoriter…

RODRİGO ARANJUEZ, DÖNÜŞ YOLU; YAHYA KEMAL
Kitaphâne
93 views
Kitaphâne
93 views

RODRİGO ARANJUEZ, DÖNÜŞ YOLU; YAHYA KEMAL

Der - Gâh - 7 Temmuz 2019

  Rodrigo, "Endülüs’e Ağıt" isimli bestesiyle oryantalizm ziftine bata çıka yol almaya çalışan münevverlere kaybolduğu dönüş yolunu göstermek için sesten…

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.