Nükleer Kedi’den Rock Konseri

7 Mayıs 2019
71 Okunma

Ve Nükleer Kedi Sahnede

Sakarya Üniversite’si merkez kampüste Nisan ayı içinde sahne alan Nükleer Kedi rock grubu gençlere coşkulu saatler yaşattı.

Akşama doğru başlayan konserde seslendirilen AC/DC – Thunderstruck, Guns n’ Roses – Sweet Child o’ mine şarkıları performansın en güzel şarkılarıydı. Yerli şarkılardan Yavuz Çetin- Yaşamak istemem, Manga’dan -Dursun zaman ve Bulutsuzluk Özlemi’nden -Uçtu uçtu ile gençler müziğin tadını çıkarttılar.

Rahmeti Cem Karaca’yı da unutmayan grup, ıslak ıslak adlı parçayla Türk rockının babasını da anmış oldu.

Haftalar öncesinden provalar yaparak konsere hazırlanan gençler, tam 1 saat boyunca sahnede performans sergilediler. Gençlerin yoğun ilgi ve katılımı ile gerçekleşen konser coşkulu kalabalığın tezahüratlarıyla sona erdi.

Nükleer Kedi kimdir?

Çiçeği burnunda daha 2018 Mart ayında kurulmuş olan rock grubu Nükleer Kedi, beş gençten oluşuyor. Vokal olarak olağanüstü bir performans gösteren Efe Erman, solo gitarist Elbruz Batuhan Yurtbay, ritim gitarist Hüseyin Barış, baterist Mehmet Berk Alınca ve grubun tek kız üyesi bas gitarda Beyza Utku grubun üyeleri.

Başta sahne almak düşüncesiyle değil, kendi aralarında çalıp söylemek amacıyla grubu kuran gençler, zamanla gelen davetlere kayıtsız kalamayıp sahne almaya başlamışlar. Sakarya Üniversite’sinin desteğini her zaman hisseden gençlere ilk sahne daveti de üniversiteden gelmiş. Üniversitenin bilim, kültür spor ve sanat günlerinde sahne alabileceklerini duyunca bu coşkuyu diğer gençlerle paylaşmak üzere harekete geçmişler.

Nükleer Kedi üyeleri aynı zamanda SaüRock (Sakarya Üniversitesi Rock Topluluğu) üyesi. Topluluğun bir grubu olarak çalışmalara başlayan gençler, her hafta bir araya gelerek çalışmalarına devam ediyor. Şehirlerarası üniversite etkinliklerine de katılan grup gelen davetleri geri çevirmiyor.

der-gah

İlginizi çekebilir

Boyun Eğmek Bir Kadın Tavrı mıdır?
Güncel
6 views
Güncel
6 views

Boyun Eğmek Bir Kadın Tavrı mıdır?

Der - Gâh - 16 Temmuz 2020

Boyun Eğme ve Tevazunun Cinsiyetçiliği Ursula K. Le Guin İngilizcedeki MODESTY (Tevazu, alçakgönüllülük) sözcüğü Latince Modestia sözcüğünden gelir. Modestia, Latincede…

Yatışmaz Bir Entellektüel Georges Dumezil
Güncel
29 views
Güncel
29 views

Yatışmaz Bir Entellektüel Georges Dumezil

Der - Gâh - 16 Mayıs 2020

Georges Dumezil Eskilerin deyimiyle hezarfen bir bilim adamı. Bizim için bu yazının konusu olmasının nedeni ise durup dinlemeden tutkularının peşinden…

Adalet İlla Adalet!
Güncel
27 views
Güncel
27 views

Adalet İlla Adalet!

Der - Gâh - 18 Nisan 2020

Bismark’ın ‘‘Bir insan Romanya’da karısına, Türkiye’de mülküne sahip olamaz.’’ sözü bugünlerde tam da içinde yaşadığımız durumu özetleyen bir söz olarak…

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.