Nükleer Kedi’den Rock Konseri

7 Mayıs 2019
9 Okunma

Ve Nükleer Kedi Sahnede

Sakarya Üniversite’si merkez kampüste Nisan ayı içinde sahne alan Nükleer Kedi rock grubu gençlere coşkulu saatler yaşattı.

Akşama doğru başlayan konserde seslendirilen AC/DC – Thunderstruck, Guns n’ Roses – Sweet Child o’ mine şarkıları performansın en güzel şarkılarıydı. Yerli şarkılardan Yavuz Çetin- Yaşamak istemem, Manga’dan -Dursun zaman ve Bulutsuzluk Özlemi’nden -Uçtu uçtu ile gençler müziğin tadını çıkarttılar.

Rahmeti Cem Karaca’yı da unutmayan grup, ıslak ıslak adlı parçayla Türk rockının babasını da anmış oldu.

Haftalar öncesinden provalar yaparak konsere hazırlanan gençler, tam 1 saat boyunca sahnede performans sergilediler. Gençlerin yoğun ilgi ve katılımı ile gerçekleşen konser coşkulu kalabalığın tezahüratlarıyla sona erdi.

Nükleer Kedi kimdir?

Çiçeği burnunda daha 2018 Mart ayında kurulmuş olan rock grubu Nükleer Kedi, beş gençten oluşuyor. Vokal olarak olağanüstü bir performans gösteren Efe Erman, solo gitarist Elbruz Batuhan Yurtbay, ritim gitarist Hüseyin Barış, baterist Mehmet Berk Alınca ve grubun tek kız üyesi bas gitarda Beyza Utku grubun üyeleri.

Başta sahne almak düşüncesiyle değil, kendi aralarında çalıp söylemek amacıyla grubu kuran gençler, zamanla gelen davetlere kayıtsız kalamayıp sahne almaya başlamışlar. Sakarya Üniversite’sinin desteğini her zaman hisseden gençlere ilk sahne daveti de üniversiteden gelmiş. Üniversitenin bilim, kültür spor ve sanat günlerinde sahne alabileceklerini duyunca bu coşkuyu diğer gençlerle paylaşmak üzere harekete geçmişler.

Nükleer Kedi üyeleri aynı zamanda SaüRock (Sakarya Üniversitesi Rock Topluluğu) üyesi. Topluluğun bir grubu olarak çalışmalara başlayan gençler, her hafta bir araya gelerek çalışmalarına devam ediyor. Şehirlerarası üniversite etkinliklerine de katılan grup gelen davetleri geri çevirmiyor.

der-gah

İlginizi çekebilir

Nevasel’den Tango
Güncel
7 views1
Güncel
7 views1

Nevasel’den Tango

Der - Gâh - 10 Mayıs 2019

Ramazan'a Özel Müzik Ziyafeti İstanbul'un her köşesinde Ramazan ayında kültür sanat etkinlikleri hız kesmeksizin devam ederken, bu defa Nevasel Türk…

Kapılar Neyi Sırlar?
Güncel
14 views
Güncel
14 views

Kapılar Neyi Sırlar?

Der - Gâh - 25 Nisan 2019

Hatice Güçlü   Kapılar bizi ardındaki gizem dolu dünyaya çeker. Her bir detayında yaşanmışlıklar saklanır. Ama bir o kadar da…

Fuat Sezgin’i Anlatabiliyor muyuz?
Güncel
38 views
Güncel
38 views

Fuat Sezgin’i Anlatabiliyor muyuz?

Der - Gâh - 8 Nisan 2019

2019 yılı, dünyaca tanınmış bilim adamı Fuat Sezgin Yılı olarak ilan edildi. Üniversiteler, devlet kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının bu…

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.