Nevasel’den Tango

10 Mayıs 2019
8 Okunma
1 Comments

Ramazan’a Özel Müzik Ziyafeti

İstanbul’un her köşesinde Ramazan ayında kültür sanat etkinlikleri hız kesmeksizin devam ederken, bu defa Nevasel Türk Müziği Topluluğu, ilgiyle karşılanan konserlerine bir yenisini eklemek üzere müzkseverlerle buluşacak.

Musiki ve sanat severlerin iftar-sahur arasında yoğun etkinliklerle geçirecekleri bir ay daha başladı. Mayıs ayının 21’inde tango ve kanto konseri ile sanat severler keyifli bir gün geçirecek.  Nevasel Türk Müziği Topluluğu Akatlar Kültür Merkezi’nde sahneye çıkacak.

İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu Müdürü ve ses sanatçısı Dr. Aylin Şengün Taşçı yönetimindeki Nevasel Türk Müziği Topluluğu, “Tango ve Kanto” konserinde müzikseverlerle buluşacak.

Amatör bir ruhla yola çıkan topluluk, Türk Müziğini daha geniş kitlelere yaymak için yurt içi ve yurt dışında konserler veriyor. Topluluğun bir diğer özelliği sosyal sorumluluk projeleri adına özel konserler vermesi. Bu bakımdan sanat ve musiki severlerin yoğun desteği ile karşılaşan topluluk Ramazan’a özel hazırladığı çalışmayla ilgi topluyor.

21 Mayıs’ta Akatlar Kültür Merkezi’nde verilecek Ramazan ayına özel hazırlanan konserin ilki Zorlu PSM’de gerçekleşmişti.

der-gah

İlginizi çekebilir

Nükleer Kedi’den Rock Konseri
Güncel
9 views
Güncel
9 views

Nükleer Kedi’den Rock Konseri

Der - Gâh - 7 Mayıs 2019

Ve Nükleer Kedi Sahnede Sakarya Üniversite’si merkez kampüste Nisan ayı içinde sahne alan Nükleer Kedi rock grubu gençlere coşkulu saatler yaşattı.…

Kapılar Neyi Sırlar?
Güncel
15 views
Güncel
15 views

Kapılar Neyi Sırlar?

Der - Gâh - 25 Nisan 2019

Hatice Güçlü   Kapılar bizi ardındaki gizem dolu dünyaya çeker. Her bir detayında yaşanmışlıklar saklanır. Ama bir o kadar da…

Fuat Sezgin’i Anlatabiliyor muyuz?
Güncel
38 views
Güncel
38 views

Fuat Sezgin’i Anlatabiliyor muyuz?

Der - Gâh - 8 Nisan 2019

2019 yılı, dünyaca tanınmış bilim adamı Fuat Sezgin Yılı olarak ilan edildi. Üniversiteler, devlet kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının bu…

One Response

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.