Nevasel’den Tango

27 Mayıs 2019
17 Okunma
1 Comments

Ramazan’a Özel Müzik Ziyafeti

İstanbul’un her köşesinde Ramazan ayında kültür sanat etkinlikleri hız kesmeksizin devam ederken, bu defa Nevasel Türk Müziği Topluluğu, ilgiyle karşılanan konserlerine bir yenisini eklemek üzere müzkseverlerle buluşacak.

Musiki ve sanat severlerin iftar-sahur arasında yoğun etkinliklerle geçirecekleri bir ay daha başladı. Mayıs ayının 21’inde tango ve kanto konseri ile sanat severler keyifli bir gün geçirecek.  Nevasel Türk Müziği Topluluğu Akatlar Kültür Merkezi’nde sahneye çıkacak.

İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu Müdürü ve ses sanatçısı Dr. Aylin Şengün Taşçı yönetimindeki Nevasel Türk Müziği Topluluğu, “Tango ve Kanto” konserinde müzikseverlerle buluşacak.

Amatör bir ruhla yola çıkan topluluk, Türk Müziğini daha geniş kitlelere yaymak için yurt içi ve yurt dışında konserler veriyor. Topluluğun bir diğer özelliği sosyal sorumluluk projeleri adına özel konserler vermesi. Bu bakımdan sanat ve musiki severlerin yoğun desteği ile karşılaşan topluluk Ramazan’a özel hazırladığı çalışmayla ilgi topluyor.

21 Mayıs’ta Akatlar Kültür Merkezi’nde verilecek Ramazan ayına özel hazırlanan konserin ilki Zorlu PSM’de gerçekleşmişti.

der-gah

İlginizi çekebilir

RODRİGO ARANJUEZ, DÖNÜŞ YOLU; YAHYA KEMAL
Kitaphâne
28 views
Kitaphâne
28 views

RODRİGO ARANJUEZ, DÖNÜŞ YOLU; YAHYA KEMAL

Der - Gâh - 7 Temmuz 2019

  Rodrigo, "Endülüs’e Ağıt" isimli bestesiyle oryantalizm ziftine bata çıka yol almaya çalışan münevverlere kaybolduğu dönüş yolunu göstermek için sesten…

İnziva’yı Unuttuk mu?
Güncel
32 views
Güncel
32 views

İnziva’yı Unuttuk mu?

Der - Gâh - 27 Mayıs 2019

  Zor zamanlarda mı yaşıyoruz? Modernizmin ve dahi postmodernizmin ortalığı kasıp kavurduğu, sosyal medya denilen ağın bir gayya kuyusu gibi…

Nükleer Kedi’den Rock Konseri
Güncel
18 views
Güncel
18 views

Nükleer Kedi’den Rock Konseri

Der - Gâh - 7 Mayıs 2019

Ve Nükleer Kedi Sahnede Sakarya Üniversite’si merkez kampüste Nisan ayı içinde sahne alan Nükleer Kedi rock grubu gençlere coşkulu saatler yaşattı.…

One Response

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.