Evangelist Vahşet Yeni Zelanda’da Hortladı!

17 Mart 2019
90 Okunma

Yeni Zelenda’da cami saldırısı düzenleyen ve 40 kişinin ölümüne neden olan canavar, ‘To Turks’ başlığı ile Türkler’e bir text bıraktığı ortaya çıktı. Textte akıl almaz ifadeler buluyor:

Topraklarınızda huzur içinde yaşayabilirsiniz, size zarar gelmeyecek. Boğaz’ın doğu yakasında. Ancak Avrupa topraklarında yaşamaya çalışırsanız, sizi öldüreceğiz ve siz hamam böceklerini topraklarımızdan atacağız. Konstantinopolis’e gelir, şehirdeki tüm cami ve minareleri yıkarız. Ayasofya minarelerden kurtulacak ve Konstantinopolis tekrar Hristiyan şehri olacak.”

Bu akıl almaz ifadeler açıkça karşımızda bir evangelist radikal hrisityan bir anlayış olduğunu gösteriyor. Hrisityan evangelistler, İsa Mesih’in gelmesini kolaylaştırmak için dünyayı kana bulmak konusunda gözlerini kırpmayan radikal bir grup olarak Amerika’da oldukça yaygın bir tarikat.

Batı ile Doğu arasındaki husumetlerin tarihi Haçlı Seferlerine kadar dayanır. Yeni Zelenda’daki bu vahşi saldırı da bunlardan birisi olarak tarihe kaydedilmiştir.

Bugün olan şey, ardında kim ya da kimler olursa olsun, İslam dünyasının kadim geleneğine, kimliğine, kültürüne, dinine ve dünyasına yapılmış bir saldırıdır.

Hristiyan dünyasının, bir dinler savaşını körükleyecek girişimlere engel olmak için BM nezdinde yaptığı kınalardan daha fazlasını yapması gerekir. Vatikan’ın bu konuda sorumluluğu, BM’nin yapmış olduğu kınamanın arkasına saklanmak olmamalı, İslam’a karşı yapılmış böyle bir saldırıyı en sert ifadelerle kınamalıdır.

Yerüyüzünün neresinde olursa olsun, bir ibadethaneye karşı yapılan saldırı tüm insanlığa yapılmış demektir. Vahşeti işleyen ya da azmettirenlerin yakalanıp yargıya teslim edilmesinden çok daha fazla önemli olan şey insanlık vicdanının ortak bir ses olup, bu vahşete küresel bir tepki vermesidir.

der-gah

Evangelizm hakkında:

http://www.zulkifilgencturk.com/evangelizm-nedir-abd-yi-evangelistler-mi-yonetiyor/569/

 

İlginizi çekebilir

Nevasel’den Tango
Güncel
6 views1
Güncel
6 views1

Nevasel’den Tango

Der - Gâh - 10 Mayıs 2019

Ramazan'a Özel Müzik Ziyafeti İstanbul'un her köşesinde Ramazan ayında kültür sanat etkinlikleri hız kesmeksizin devam ederken, bu defa Nevasel Türk…

Nükleer Kedi’den Rock Konseri
Güncel
8 views
Güncel
8 views

Nükleer Kedi’den Rock Konseri

Der - Gâh - 7 Mayıs 2019

Ve Nükleer Kedi Sahnede Sakarya Üniversite’si merkez kampüste Nisan ayı içinde sahne alan Nükleer Kedi rock grubu gençlere coşkulu saatler yaşattı.…

Kapılar Neyi Sırlar?
Güncel
14 views
Güncel
14 views

Kapılar Neyi Sırlar?

Der - Gâh - 25 Nisan 2019

Hatice Güçlü   Kapılar bizi ardındaki gizem dolu dünyaya çeker. Her bir detayında yaşanmışlıklar saklanır. Ama bir o kadar da…

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.