Evangelist Vahşet Yeni Zelanda’da Hortladı!

17 Mart 2019
148 Okunma

Yeni Zelenda’da cami saldırısı düzenleyen ve 40 kişinin ölümüne neden olan canavar, ‘To Turks’ başlığı ile Türkler’e bir text bıraktığı ortaya çıktı. Textte akıl almaz ifadeler buluyor:

Topraklarınızda huzur içinde yaşayabilirsiniz, size zarar gelmeyecek. Boğaz’ın doğu yakasında. Ancak Avrupa topraklarında yaşamaya çalışırsanız, sizi öldüreceğiz ve siz hamam böceklerini topraklarımızdan atacağız. Konstantinopolis’e gelir, şehirdeki tüm cami ve minareleri yıkarız. Ayasofya minarelerden kurtulacak ve Konstantinopolis tekrar Hristiyan şehri olacak.”

Bu akıl almaz ifadeler açıkça karşımızda bir evangelist radikal hrisityan bir anlayış olduğunu gösteriyor. Hrisityan evangelistler, İsa Mesih’in gelmesini kolaylaştırmak için dünyayı kana bulmak konusunda gözlerini kırpmayan radikal bir grup olarak Amerika’da oldukça yaygın bir tarikat.

Batı ile Doğu arasındaki husumetlerin tarihi Haçlı Seferlerine kadar dayanır. Yeni Zelenda’daki bu vahşi saldırı da bunlardan birisi olarak tarihe kaydedilmiştir.

Bugün olan şey, ardında kim ya da kimler olursa olsun, İslam dünyasının kadim geleneğine, kimliğine, kültürüne, dinine ve dünyasına yapılmış bir saldırıdır.

Hristiyan dünyasının, bir dinler savaşını körükleyecek girişimlere engel olmak için BM nezdinde yaptığı kınalardan daha fazlasını yapması gerekir. Vatikan’ın bu konuda sorumluluğu, BM’nin yapmış olduğu kınamanın arkasına saklanmak olmamalı, İslam’a karşı yapılmış böyle bir saldırıyı en sert ifadelerle kınamalıdır.

Yerüyüzünün neresinde olursa olsun, bir ibadethaneye karşı yapılan saldırı tüm insanlığa yapılmış demektir. Vahşeti işleyen ya da azmettirenlerin yakalanıp yargıya teslim edilmesinden çok daha fazla önemli olan şey insanlık vicdanının ortak bir ses olup, bu vahşete küresel bir tepki vermesidir.

der-gah

Evangelizm hakkında:

http://www.zulkifilgencturk.com/evangelizm-nedir-abd-yi-evangelistler-mi-yonetiyor/569/

 

İlginizi çekebilir

Kadınlar Mitler ve Toplumsal Cinsiyet
Güncel
29 views
Güncel
29 views

Kadınlar Mitler ve Toplumsal Cinsiyet

Der - Gâh - 30 Eylül 2019

Mitler bir toplumun hafıza depolarıdır. Kadınlar ise bu depoların hafıza kartları. Çünkü kadınlar zihinsel olarak hatırlama eylemini detaylandırmak ve hafızanın…

İnsanlık İçin Çağrı
Güncel
136 views
Güncel
136 views

İnsanlık İçin Çağrı

Der - Gâh - 3 Eylül 2019

  ‘‘ Benim bir karıncaya ulu nazarım vardır.’’ İnsan İçin İnsanca Yaşam Toplumda yaşanan her türlü taciz, tecavüz, baskı, otoriter…

RODRİGO ARANJUEZ, DÖNÜŞ YOLU; YAHYA KEMAL
Kitaphâne
93 views
Kitaphâne
93 views

RODRİGO ARANJUEZ, DÖNÜŞ YOLU; YAHYA KEMAL

Der - Gâh - 7 Temmuz 2019

  Rodrigo, "Endülüs’e Ağıt" isimli bestesiyle oryantalizm ziftine bata çıka yol almaya çalışan münevverlere kaybolduğu dönüş yolunu göstermek için sesten…

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.